U skladu sa potrebama profesije Komora surađuje sa srodinim strukovnim komorama i udruženjima u Republici Hrvatskoj i na međunarodnoj razini.
Komora razmjenjuje iskustva i kontinuirano surađuje sa strukovnim organizacijama niza europskih zemalja, primjerice Udruženjem ovlaštenih računovođa (ACCA), Njemačkom revizorskom komorom (WPK), Slovačkom komorom revizora (SKAU), Agencijom za javni nadzor nad revidiranjem u Republici Sloveniji (ANR), Institutom ovlaštenih računovođa Engleske i Wales-a (ICAEW).
U skladu sa potrebama profesije, Komora surađuje i sa regulatorima (HANFA i HNB), ministarstvima (npr. Ministarstvo gospodarstva, Ministarstvom pravosuđa, uprave i digitalne transformacije) i drugim institucijama (Državni ured za reviziju, Ured za sprječavanje pranja novca, FINA i dr.)
Slijedom obveze revizorskih društava i ovlaštenih revizora na primjenu odredbi Zakona o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma (Narodne novine broj: 108/17, 39/19 i 151/22), Komora surađuje s Financijskim inspektoratom, na način da teme iz ovog specifičnog područja uključuje u svoje godišnje programe stalnog stručnog usavršavanja ovlaštenih revizora i za izvedbu istih angažira predstavnike Financijskog inspektorata. Isto tako, Komora na svojoj internetskoj stranici objavljuje obavijesti i okružnice Financijskog inspektorata namijenjene revizorima.
Kao pridruženi član Hrvatske udruge poslodavaca (HUP), Komora prati i uključuje se u aktivnosti HUP-a o pitanjima iz područja računovodstva i revizije te drugih stručnih tema povezanih s revizijom.
Komora također surađuje sa fakultetima i drugim obrazovnim institucijama u području edukacije ovlaštenih revizora i programa revizorskog ispita.