Međunarodni standardi kontrole kvalitete, revidiranja, uvida, ostalih usluga s izražavanjem uvjerenja i povezanih usluga, IFAC izdanje 2020., u svom I. dijelu sadrži potpuni skup standarda za kontrolu kvalitete (MSKK 1), nove standarde upravljanja kvalitetom (MSUK 1 i 2) te izmijenjene i nove standarde za reviziju (MRevS-ovi) te neobvezujuće smjernice revizijske prakse (MSRP). Isto IFAC izdanje, u svom II. dijelu sadrži potpuni skup izmijenjenjih i novih standarda za uvid (MSU-ovi), ostale usluge s izražavanjem uvjerenja (MSIU-ovi) i povezane usluge (MSPU-ovi).

U ovom izdanju IFAC-a provedene su sveobuhvatne posljedične izmjene i dopune standarda na snazi, a koje su proizašle iz izmijenjenih standarda i novih standarda objavljenih zaključno s 2020. godinom. Posljedično ovim promjenama u IFAC izvorniku, Hrvatska revizorska komora je objedinila ažurirane prijevode istih standarda te iste objavila u:

Odluci o objavljivanju Međunarodnih standarda kontrole kvalitete, revidiranja, uvida, ostalih usluga s izražavanjem uvjerenja i povezanih usluga, IFAC izdanje 2020. (Narodne novine, broj 61/24)

Odluci o objavljivanju Međunarodnih standarda kontrole kvalitete, revidiranja, uvida, ostalih usluga s izražavanjem uvjerenja i povezanih usluga, IFAC izdanje 2020., dio II (Narodne novine, broj 91/24).

Objedinjeni standardi ne sadrže MRevS 600 (izmijenjen) i usklađujuće i posljedične izmjene i dopune drugih međunarodnih standarda, koji je objavljen u Narodnim novinama broj 112/23 prema Odluci o objavljivanju međunarodnog Revizijskog standarda 600 (izmijenjen) – Posebna razmatranja – revizija financijskih izvještaja grupe (uključujući rad revizora komponenti)

addremove Priručnik MRevS-ova, IFAC izdanje 2020.

Odlukom Upravnog vijeća preveden je Priručnik za međunarodne standarde kontrole kvalitete, revidiranje, uvide, ostale usluge s izražavanjem uvjerenja i povezane usluge, dio I i II, IFAC izdanje 2020., koji sadrži sve važeće Međunarodne revizijske standarde, uključujući i Međunarodne standarde upravljanja kvalitetom, Međunarodne standarde uvida, ostalih angažmana s izražavanjem uvjerenja i povezanih usluga, koje je Komora već ranije prevela na hratski jezik i objavila u "Narodnim novinama" (Narodne novine, br. 49/10, 13/11, 33/16, 107/16, 3/19, 71/19, 82/21, 17/22 i 105/22).

Tekstovi svih standarda su ažurirani posljedično svim prethodnim izmjenama i dopunama , a zaključno s usklađujućim izmjenama koje su proizašle iz projekata upravljanja kvalitetom.

• Priručnik MRevS-ova, dio II, IFAC izdanje 2020 16.07.2024.
  • Priručnik MRevS-ova, dio I, IFAC izdanje 2020. 06.03.2024.

addremove MRevS 600 (izmijenjen)

Narodnim novinama, br. 112/23, objavljena je Odluka Upravnog vijeća Komore o usvajanju i objavi prijevoda Međunarodnog revizijskog standarda 600 (izmijenjen).

Međunarodni revizijski standard 600 (izmijenjen) stupa na snagu za revizije financijskih izvještaja za razdoblja koja započinju na 15. prosinca 2023. ili nakon tog datuma. Usklađujuće izmjene i dopune drugih revizijskih standarda stupaju na snagu istovremeno s Međunarodnim revizijskim standardom 600 (izmijenjen).

Ovom objavom MRevS 600 (izmijenjen) prestaje važiti objava MRevS 600 iz Odluke o objavljivanju Međunarodnih revizijskih standarda i standarda kvalitete (Narodne novine, br. 71/09), IFAC izdanje 2008.

• MRevS 600 (izmijenjen) 28.09.2023.

addremove Međunarodni standardi upravljanja kvalitetom (povijesne verzije)